Podsumowanie Grudzień 2019

Grudzień powoli dobiega końca, zbliża się czas podsumowań. Na horyzoncie Podsumowanie Roku, a tymczasem zapraszam Cię do wpisu Podsumowanie Grudzień 2019.

Miesiąc na luzie, kilka domkniętych 1 poziomów - głównie tematów rodzinnych. Jeden ciągle otwarty projekt - kurs Zrozum SQL. Zaczynając trochę przeceniłem swoje możliwości w kontekście ilości pracy, którą jestem w stanie wykonać, a może po prostu kwestia kiepskiego planowania?

Tak czy inaczej, jak masz ochotę zapraszam Cię do poznania szczegółów poniżej.


Zadanie 1: Dobry Mąż

Green Checkbox - Done Cel: 4 wieczory spędzone razem

Tym samym domykamy Poziom 1 tego zadania. W nowym roku dokładam do wspólnych wieczorów, randkę przynajmniej raz na kwartał, coś czego teraz nam brakuje.

 

Zadanie 2: Dobry Ojciec

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Czytanie Wieczorem

Green Checkbox - Done 2) Nauka Litery i Cyfry

Done. Teraz czytanie mam w promocji x2  :) Syn młody to mogę wciskać dowolny tytuł np. Mitologia Parandowskiego. Córka z drugiej strony zaskakuje mnie swoimi bajkami, niektóre z naprawdę fajnym morałem.

 

Zadanie 3: Budowniczy

Red Cross - Not Done Cel: Garaż (Kanał + Malowanie + Światła)

Z tymi pracami wykończeniowymi jest tak, że “człowiek wie że trzeba zrobić, ale nie ma pośpiechu”. Na szczęście jednego dnia wpadł kolega, który pomógł w kilku rzeczach - tacy ludzie to skarb, tak na 3 tygodnie by się przydali najlepiej tak w 5 to by się zamknęło tematy.

Z garażem sprawdziłem, że praca która jest przede mną będzie tak samo satysfakcjonująca jak czyszczenie płotu :)

 

Zadanie 4: Codzienne Treningi

Green Checkbox - Done Cel: 30 dni pracy nad nawykiem

Idzie bardzo dobrze. Staram się zbudować nawyk przynajmniej chwili ćwiczeń codziennie rano. Odhaczyłem 30 dni ale tak po prawdzie tych dni było 25. Zdarza się, że świadomie pominę jakiś dzień, z różnych powodów. To też do końca nie jest dobre, ale staram się, żeby to zawsze nie były 2 następujące po sobie dni, jeżeli już muszę pominąć jakiś nawyk.

 

Zadanie 5: Książka

Yellow Information Sign Zawiesiłem to zadanie, skupiam się wyłącznie na przygotowaniu świetnego kursu online z SQL-a. Do tego zadania wrócę w Nowym Roku 2020.

 

Zadanie 6: Living Proof

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Podsumowanie Listopada

Green Checkbox - Done 2) Mailing

Green Checkbox - Done 3) Co wyniosłem z książek przeczytanych w 2019

Podsumowanie, mailing i już taka mała tradycja post nt. “Co wyniosłem z książek przeczytanych w 2019” zostały wykonane. Sam post jeszcze nie ujrzał światła dziennego, wisi sobie w poczekalni publikacji :) sprawdzajcie social media :)

 

Zadanie 7: Data Literacy

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Praca nad kursem

Yellow Information Sign 2) Podcast Data Craze

Red Cross - Not Done 3) Youtube Video

Z jednej strony cholernie chcę odpalić kurs, z drugiej praca idzie mi jak po grudzie. Zaplanowałem start na połowę Stycznia, wierzę że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Podcast Data Craze - materiał jest gotowy czeka na pocięcie i złożenie. Muszę się bardziej przyłożyć do tego tematu.

Video na Youtube nie wrzuciłem, być może coś wypcham jeszcze (jako że mam 2 dni do końca Grudnia), ale szczerze wolę ciąć materiał na kurs. Jeżeli wrzucę to prawdopodobnie lekcje demo kursu.

 

Zadanie 8: Prezentacje

Green Checkbox - Done Cel: Warsztaty SQL #doITForAlex

Miałem okazję prowadzić warsztaty z Podstaw SQL-a dla 16 osób. Świetna sprawa, super atmosfera, ludzie którzy faktycznie chcieli się nauczyć pracy z danymi. A dodatkowo mieliśmy możliwość wesprzeć akcję na portalu SiePomaga.pl dla Alex-a.

Sporo osób było zaangażowanych w tą akcję przynajmniej z perspektywy jej części - warsztaty #doITForAlex. Naprawdę wszystkim osobom, które koordynowały temat i brały udział w organizacji należą się wielkie brawa i podziękowanie, cieszę się, że miałem możliwość być częścią tej akcji.

Jest też druga strona tego celu w grudniu. W 2020 roku już go nie zobaczycie. Ilość osób na sali nie ma dla mnie kompletnie żadnego znaczenia. To nie znaczy, że znikam ze sceny, nie nie nie. Prezentacje i dzielenie się wiedzą sprawia mi ogromną frajdę i radość. Scena i prezentacje staną się elementem promocji mojej inicjatywy Data Craze - dzielenie się wiedzą z zakresu danych :)

 

Zadanie 9: Finansowy Ninja

Green Checkbox - Done Cel: X oszczędzone

Done.

 

Zadanie 10: Religioznawca

Red Cross - Not Done Cel: Mitologia Celtycka

Nie będę tutaj zrzucał winy, że książka późno przyszła etc. Nie miałem wielkiej ochoty zabierać się za czytanie kolejnej mitologii to sobie odpuściłem w Grudniu.

 

Zadanie 11: Biznesmen

Red Cross - Not Done Cel: Sprzedaż kursu.

Copy paste z Listopada. Start kursu planowany w styczniu.

 

Zadanie 12: Firma i Ludzie

Yellow Information Sign Nie zaplanowałem nic do zrealizowanie w tym zadaniu na Grudzień.

 

Zadanie 13: Lokalny Patriota

Yellow Information Sign Nie zaplanowałem nic do zrealizowanie w tym zadaniu na Grudzień. Sumarycznie w 2019 osiągnąłem Poziom 1 - 20 odwiedzonych miejsc.

 

Zadanie 14: Rentier

Yellow Information Sign Po wynajęciu mieszkania, na razie nie mam nic do zrealizowania.

 

Zadanie 15: Dobro Powraca

Green Checkbox - Done Cel: Przelałem 1% wypłaty na cele dobroczynne

Done.

 

Zadanie 16: Wdzięczność

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Prowadzenie dziennika systematyczne.

Green Checkbox - Done 2) Medytacja

Medytacja 10 min codziennie rano, dodatkowo dołożyłem 5 min wieczorem. Co do wieczora jeszcze nie zawsze wychodzi ale poranki są solidne. Dziennik też wrócił na właściwe tory. Fajnie wreszcie czuję, że faktycznie małe kroki przynoszą fajne efekty.

 

Zadanie 17: Korona Ultramaratonów

Red Cross - Not Done Cel: Trening Trail x3

2 razy bieganie w terenie + 3 dość krótkie rozbiegania ale to już bardziej po płaskim.

 

Zadanie 18: Rodzice

Green Checkbox - Done Cel: X oszczędności

Oszczędzone.

 

Zadanie 19: Rytuały

Yellow Information Sign Cel: Pobudka ~ 5:30

Pobudkę o 5:30 nie do końca zaliczam, ale też nie przekreślam, dlaczego? Mógłbym na siłę wstawać o 5:30 kładąc się spać po północy jednak wiele sensu by w tym nie było. Muszę popracować nad nawykiem chodzenia spać wcześniej tak, żeby móc przespać spokojnie 7h. Takich dni w tym miesiącu było 6.

 

Zadanie 20: Przyjaciele

Yellow Information Sign Cel: Propozycja wyjazdu + czas i miejsce

Prosta sprawa to to nie jest. Skrzyknij parę osób, z każdym się dogadać, co komu pasuje i kiedy. Dyskusja rozpoczęta, liczę że wstępny plan sfinalizujemy w styczniu.

 

I to by było na tyle. Przede mną jeszcze podsumowanie roku, a w 2019 działo się sporo. O tym więcej w kolejnym wpisie.

 

Dzięki,

Krzysiek