Podsumowanie Listopada 2019

Witam Cię we wpisie Podsumowanie Listopada 2019. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, wraz z nim solidne planowanie i rozliczenie z mijającym rokiem, “ale nie uprzedzajmy faktów” jak mawiał klasyk.

Skupmy się na Listopada, a jest na czym się skupiać. Chyba najlepszy miesiąc w tym roku, i widzę to kolejny rok z rzędu. Miesiąc moich urodzin jest miesiącem kiedy realizuje najwięcej. Dziwne? Może napiszę o tym książkę.

Popełniłem jeden kluczowy błąd, nie sfinalizowałem kursu ZrozumSQL nad którym pracuję od kilku ostatnich miesięcy, to był błąd. Pozwoliłem, żeby inne cele zdominowały ten miesiąc. To nic, jest to dobra nauczka na przyszłość i na plany i cele w Grudniu.

[divider]

Zadanie 1: Dobry Mąż

Green Checkbox - Done Cel: 3 Wieczory Spędzone Razem

Rozmawiałem z Monią ustaliliśmy co jest dla nas ważne i jak każde z nas rozumie ten cel. Drobne poprawki wprowadzone do kolejnych poziomów. Czas tylko dla nas jest dalej priorytetem stąd na Listopad planowane 3 wieczory spędzone razem i to się udało.

Zadanie 2: Dobry Ojciec

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Czytanie Wieczorem

Green Checkbox - Done 2) Zajęcia Dodatkowe (przynajmniej 1x w tygodniu)

Tutaj też progress. Czytanie wieczorem wróciło na swoje miejsce, brakowało mi tego, bo lubię ten czas spędzony z Alą. Wolałbym jechać z klasyką gatunku - Władca Pierścieni, Diuna etc. ale Kicia Kocia, Koniki Pony czy Bolek i Lolek też są spoko :)

Co do zajęć dodatkowych, będę chciał w miarę możliwości (zdrowotnych i czasowych) zabierać młodą na basen + jeżeli nadal będzie chciała kontynuować utrzymać te zajęcia dodatkowe w których teraz bierze udział w Przedszkolu.

Zadanie 3: Budowniczy

Cel:

Red Cross - Not Done 1) Malowanie Garażu

Red Cross - Not Done 2) Odpływ piwnica

Dobrze mi idzie oszczędzanie na przedpłatę kredytu, gorzej faktyczne dokończenie prac w domu. Odpływ w piwnicy jest trochę mało zależny ode mnie, czekam na “czas” specjalisty. Co do malowania garażu, nie miałem kiedy się tym zająć - przez nie miałem kiedy rozumiem, że po prostu to olałem z uwagi na inne cele.

Zadanie 4: Codzienne Treningi

Green Checkbox - Done Cel: 30 dni pracy nad nawykiem

Tutaj Panie i Panowie victoria! Książka Atomowe Nawyki dała mi dużo do myślenia. Pomimo, że większość koncepcji z książki znałem wcześniej dopiero jak faktycznie zacząłem wdrażać w życie pewne elementy i … działa. Do mojej porannej rutyny dodałem 10 minut prostych ćwiczeń (przysiady, pompki, trochę rozciągania) + treningi biegowe jak jest wolniejszy dzień i to działa.

Zadanie 5: Książka

Yellow Information Sign Zawiesiłem to zadanie, skupiam się wyłącznie na przygotowaniu świetnego kursu online z SQL-a. Do tego zadania wrócę w Nowym Roku 2020.

Zadanie 6: Living Proof

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Podsumowanie Listopad

Green Checkbox - Done 2) Mailing

Bonus: Post z podsumowaniem 3 Dekad Życia

Podsumowanie Listopada done. Mailing Listopadowy done. Dodatkowo jeden mały bonus na którym mi zależało, tj. podsumowanie ostatnich 30 lat. Chyba jedna z lepszych rzeczy, którą napisałem w formie autorefleksji dla siebie na przyszłość.

Zadanie 7: Data Literacy

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Praca nad kursem

Red Cross - Not Done 2) Podcast Data Craze

Red Cross - Not Done 3) Youtube Video

Promowałem dokument, który przygotowałem - 10 Trików SQL-a (https://zrozumsql.pl).

Nagrywałem kursu ZrozumSQL i przygotowywałem stronę sprzedażową + cały system do obsługi kursu.

Błąd polegał na tym, że tak naprawdę w tym momencie ten cel jest dla mnie najważniejszy i to na nim powinienem się skupić, a tak się nie stało. Uważam się za osobę produktywną, takie błędy nie powinny mi się zdarzać, wiem, że wynika to trochę z wychodzenia poza strefę komfortu, ale tak czy inaczej robota powinna zostać zrobiona a nie została. Do poprawy w Grudniu.

Zadanie 8: Prezentacje

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Prezentacja GE: Cele + Nawyki

Yellow Information Sign 2) Prezentacja GE: SQL W 60 min

Jeżeli masz z czymś spore doświadczenie to przekazanie tej wiedzy innym jest czystą przyjemnością. Tak było w przypadku prezentacji w firmie dla której pracuję GE, nt. Celów i Nawyków.

W planach była jeszcze jedna prezentacja z kolejnego mojego “konika”, SQL. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie doszła do skutku. Mam nadzieję, że uda się ją przedstawić w Grudniu.

Zadanie 9: Finansowy Ninja

Green Checkbox - Done Cel: X oszczędzone

Done.

Zadanie 10: Religioznawca

Green Checkbox - Done Cel: Mity Greckie i Rzymskie

Mity Greckie i Rzymskie done. Na Grudzień w planach Mitologia Celtycka od Marie-Louise Sjoestedt.

Zadanie 11: Biznesmen

Red Cross - Not Done Cel: Sprzedaż kursu.

Nie uruchomiłem, sprzedaży w Listopadzie, i to jest błąd związany z celem 7. Im dłużej zwlekam tym więcej tracę i nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Walczę o Grudzień,

Zadanie 12: Firma i Ludzie

Yellow Information Sign Nie zaplanowałem nic do zrealizowanie w tym zadaniu na Listopad.

Zadanie 13: Lokalny Patriota

Green Checkbox - Done Cel: Zamek Pieskowa Skała

Byliśmy Zamek + Maczuga Herkulesa. Bardzo fajne miejsce, piękny zamek przynajmniej z zewnątrz i tarasu widokowego. Wrócimy jeszcze pewnie już w nowym roku, jako że nie udało nam się wejść do środka.

Zadanie 14: Rentier

Yellow Information Sign Po wynajęciu mieszkania, na razie nie mam nic do zrealizowania,

Zadanie 15: Dobro Powraca

Green Checkbox - Done Cel: Przelałem 1% wypłaty na cele dobroczynne

Done.

Zadanie 16: Wdzięczność

Cel:

Green Checkbox - Done 1) Prowadzenie dziennika systematyczne.

Green Checkbox - Done 2) Medytacja

I to dopiero jest sukces. Wpleść 2 nawyki nad którymi pracowałem cały rok, a które zwykle się nie udawały, z takim sukcesem w Listopadzie, niesamowite.

Z medytacją zacząłem od 5 minut, wykluczając poprzednie trzymanie się za wszelką cenę 15 min. Teraz po ponad 30 dniach czas to 10 min i widzę całkiem zadowalające efekty. Zobaczymy co czas przyniesie.

Zadanie 17: Korona Ultramaratonów

Red Cross - Not Done Cel: Trening Trail x3

Takich treningów w terenie zrobiłem 2 z czego w zasadzie tylko 1 był naprawdę konkretny - 23 km w Lasku Wolskim w ramach Grand Prix Biegów Górskich.

Zadanie 18: Rodzice

Green Checkbox - Done Cel: X oszczędności

Oszczędzone.

Zadanie 19: Rytuały

Green Checkbox - Done Cel: Pobudka ~ 5:30

Mamy to, pobudka ~5:30, teraz tylko tego nie spieszyć. Ilość rzeczy które zrobiłem pomiędzy 5:30 - 7:00 przez ostatni miesiąc, jest ogromna. Przyznam się, że wierzyłem że tak można ale i tak się tego nie spodziewałem.

Zadanie 20: Przyjaciele

Green Checkbox - Done Cel: Urodziny

Urodziny done, trochę w szalonym tempie z małymi niespodziankami. Bardzo się cieszę, że mogłem się spotkać z bliskimi osobami nawet na chwilę.

 

Dzięki,

Krzysiek