Podsumowanie Czerwiec 2020

Podsumowanie Czerwiec 2020, połówka pękła. Rok nas generalnie nie rozpieszcza, ale robić trzeba, a może lepiej napisać, robić się chce?

Czerwiec, był pierwszym miesiącem na własnej działalności, dlatego część zadań, musiałem trochę przeorganizować. W niektórych kwestiach trochę ująć, w innych dodać. Wiem, że w niedługiej perspektywie wszystko wróci na właściwe tory, ale na ten moment jestem na etapie nauki. A jak to przy nauce bywa, zdarza się popełniać błędy.

Cała przygoda z własnym biznesem jest dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem i nawet pomimo najszczerszych chęci, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, to nie znaczy, że nie bawimy się dalej :)

Z rzeczy pozytywnych, powoli przywracam dobre nawyki, jest jeszcze kilka miesięcy do końca roku, wierzę, że się odbuduję :D

TL;DR;

Nie chce Ci się czytać całego podsumowania? Łap poniżej najważniejsze elementy.

✅ podcast + YouTube DataCraze

✅ medytacja

❌ program ZrozumSQL

❌ pobudka + dziennik + ćwiczenia (praca nad nawykami)

A poniżej znajdziesz, podsumowanie w większych szczegółach. Jak masz czas i ochotę, zachęcam do czytania i daj znać mailowo lub w komentarzu, jak Tobie minął czerwiec.

Zadanie 1: Dobry Ojciec

✅ 1) Czytanie Wieczorem

❌ 2) Nauka Litery i Cyfry

Czytanie przed snem to jeden z przyjemniejszych rytuałów, chociaż nie ma co ukrywać, czasem po prostu się nie chce. Co do „nauki”, tutaj dramat - wakacje … Przez COVID przedszkole do grupy przyjęło 5 dzieci, reszta, enjoy the show w domu, a Ty rodzicu auto magicznie zmień się w nauczyciela.

Zadanie 2: Budowniczy

✅ Drewutnia / Garaż

Plan był na skończenie prac w garażu. Z dużą pomocą Teściów, wyszła drewutnia / składzik. Co w sumie pozwoliło na wyczyszczenie garażu i przygotowanie do dalszych prac.

Zadanie 3: Codzienne Treningi

❌ 30 dni pracy nad nawykiem

11 na 30 dni. Ćwiczyć, biegać, rozciągać się, basen? Generalnie ciężko jest mi zbudować solidny nawyk związany z dbaniem o formę. Nie wiem, czy to kwestia lenistwa, za dużych oczekiwań. Jedziemy dalej.

Zadanie 4: Książka

❌ 13 dni pisania

5 na 13 dni. Jak już się zacznie, to idzie, ale weź tu człowieku, siądź do pisania. Zawsze jest „tyle” do zrobienia. Zmienię podejście przy tym temacie w Lipcu. Spróbuję zrobić ciąg nawyków związanych z medytacją.

Zadanie 5: Living Proof

✅ 1) Podsumowanie Listopada

✅ 2) Mailing

❌ 3) Post

Postu nie opublikowałem, nic na siłę. Mam kilka tematów rozgrzebanych, ale skupiam się bardziej na pracy przy Data Craze. Nie obiecuję, że coś się pojawi w Lipcu, zobaczymy :)

Zadanie 6: Data Literacy

✅ 1) Podcast

ℹ️ 2) YouTube Video

Uff … ale czy na pewno? Dwa pierwsze odcinki podcastu opublikowane, są też dostępne na YT w postaci Video. Stąd na zielono podcast i YT na żółto (bo to jest tylko dodatek, solidnego wideo jeszcze na kanale nie ma). Jest sporo rzeczy do poprawy, więcej dbałości o jakość i lepsze przemyślenie struktury, ale to nie znaczy, że jest źle. Temat się rozpoczął, teraz tylko kontynuować.

Zadanie 7: Finansowy Ninja

ℹ️  W tym momencie przejadam oszczędności, tworząc produkt i ucząc się sprzedaży. Dotychczasowe oszczędności są zabezpieczone, jak wpadną przychody, to wrócę do tematu.

Zadanie 8: Biznesmen

❌ Sprzedaż kursu.

W dalszym ciągu pracuję nad kursem, szykowałem się na początek Lipca. Ilość pracy i materiału, który zaplanowałem, trochę mnie przytłoczyła, działam dalej.

Zadanie 9: Firma i Ludzie

ℹ️ Nie zaplanowałem nic do zrealizowania w tym zadaniu w Czerwcu. Nie ukrywam, pomoc kogoś przy niektórych zadaniach związanych z firmą byłaby bardzo mile widziana, ale to jeszcze nie jest moment na taki luksus.

Zadanie 10: Lokalny Patriota

❌ Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.

Plan był, ale realizacji nie było.

Zadanie 11: Rentier

ℹ️ Nie zaplanowałem nic do zrealizowania w tym zadaniu w Czerwcu.

Zadanie 12: Level Expert (Strengths Finder)

❌ W dzienniku notowałem, co zrealizowałem w 5 filarach (Rodzina, Zdrowe, Duchowość, Sport i Praca)

17 z 30 dni.

Zadanie 13: Dobro Powraca

✅ Przelałem 1,5% wypłaty / X  na cele dobroczynne

Jako że po przejściu na własną działalność, nie dorobiłem się jeszcze stabilnej wypłaty. Dlatego przelałem X złotówek na cele dobroczynne. Kwota jest mniejsza niż w poprzednich miesiącach, ale nie chciałbym tego odpuszczać.

Zadanie 14: Wdzięczność

✅ Medytacja

30 z 30 dni. Udany powrót do przynajmniej jednego dobrego nawyku. Medytacja … cały czas ją odkrywam i staram się obserwować, jaki ma na mnie wpływ. Efekty jest widać, ponad miesiąc codziennej medytacji, dobrze by było jeszcze porę dnia ustabilizować.

Zadanie 15: Rodzice

ℹ️ W tym momencie przejadam oszczędności, tworząc produkt i ucząc się sprzedaży. Oszczędności dla rodziny są zabezpieczone, jak wpadną przychody, to wrócę do tematu.

Zadanie 16: Rytuały

❌ Pobudka ~ 5:30

12 z 30 dni. Wbrew pozorom, kwestia związana z regularną porą pobudki, jest chyba najważniejszym dla mnie nawykiem. To ustawia dalej cały dzień, doskonale wiem, jakie pozytywne skutki za sobą niesie, a mimo to jest mi trudno porządnie ten temat ogarnąć. Walczę dalej w Lipcu.

Zadanie 17: Przyjaciele

✅ Propozycja Terminu

Mało precyzyjny cel na czerwiec, więc ten zielony znaczek taki trochę z przymrużeniem oka. Planuję więcej w tej kwestii podziałać w Lipcu, jedyna trudność, jaka jest przy tym zadaniu, to znalezienie dobrego terminu, który pasowałby wszystkim stronom.

Tyle u mnie, a jak Tobie minął czerwiec?