Podsumowanie Listopada 2019

Witam Cię we wpisie Podsumowanie Listopada 2019. Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, wraz z nim solidne planowanie i rozliczenie z mijającym rokiem, “ale nie uprzedzajmy faktów” jak mawiał klasyk.

Skupmy się na Listopada, a jest na czym się skupiać. Chyba najlepszy miesiąc w tym roku, i widzę to kolejny rok z rzędu. Miesiąc moich urodzin jest miesiącem kiedy realizuje najwięcej. Dziwne? Może napiszę o tym książkę.

Popełniłem jeden kluczowy błąd, nie sfinalizowałem kursu ZrozumSQL nad którym pracuję od kilku ostatnich miesięcy, to był błąd. Pozwoliłem, żeby inne cele zdominowały ten miesiąc. To nic, jest to dobra nauczka na przyszłość i na plany i cele w Grudniu.

Zadanie 1: Dobry Mąż

✅ 3 Wieczory Spędzone Razem

Rozmawiałem z Monią ustaliliśmy co jest dla nas ważne i jak każde z nas rozumie ten cel. Drobne poprawki wprowadzone do kolejnych poziomów. Czas tylko dla nas jest dalej priorytetem stąd na Listopad planowane 3 wieczory spędzone razem i to się udało.

Zadanie 2: Dobry Ojciec

✅ 1) Czytanie Wieczorem

✅ 2) Zajęcia Dodatkowe (przynajmniej 1x w tygodniu)

Tutaj też progress. Czytanie wieczorem wróciło na swoje miejsce, brakowało mi tego, bo lubię ten czas spędzony z Alą. Wolałbym jechać z klasyką gatunku - Władca Pierścieni, Diuna etc. ale Kicia Kocia, Koniki Pony czy Bolek i Lolek też są spoko :)

Co do zajęć dodatkowych, będę chciał w miarę możliwości (zdrowotnych i czasowych) zabierać młodą na basen + jeżeli nadal będzie chciała kontynuować utrzymać te zajęcia dodatkowe w których teraz bierze udział w Przedszkolu.

Zadanie 3: Budowniczy

❌ 1) Malowanie Garażu

❌ 2) Odpływ piwnica

Dobrze mi idzie oszczędzanie na przedpłatę kredytu, gorzej faktyczne dokończenie prac w domu. Odpływ w piwnicy jest trochę mało zależny ode mnie, czekam na “czas” specjalisty. Co do malowania garażu, nie miałem kiedy się tym zająć - przez nie miałem kiedy rozumiem, że po prostu to olałem z uwagi na inne cele.

Zadanie 4: Codzienne Treningi

✅ 30 dni pracy nad nawykiem

Tutaj Panie i Panowie victoria! Książka Atomowe Nawyki dała mi dużo do myślenia. Pomimo, że większość koncepcji z książki znałem wcześniej dopiero jak faktycznie zacząłem wdrażać w życie pewne elementy i … działa. Do mojej porannej rutyny dodałem 10 minut prostych ćwiczeń (przysiady, pompki, trochę rozciągania) + treningi biegowe jak jest wolniejszy dzień i to działa.

Zadanie 5: Książka

ℹ️ Zawiesiłem to zadanie, skupiam się wyłącznie na przygotowaniu świetnego kursu online z SQL-a. Do tego zadania wrócę w Nowym Roku 2020.

Zadanie 6: Living Proof

✅ 1) Podsumowanie Listopad

✅ 2) Mailing

Bonus: Post z podsumowaniem 3 Dekad Życia

Podsumowanie Listopada done. Mailing Listopadowy done. Dodatkowo jeden mały bonus na którym mi zależało, tj. podsumowanie ostatnich 30 lat. Chyba jedna z lepszych rzeczy, którą napisałem w formie autorefleksji dla siebie na przyszłość.

Zadanie 7: Data Literacy

✅ 1) Praca nad kursem

❌ 2) Podcast Data Craze

❌ 3) Youtube Video

Promowałem dokument, który przygotowałem - 10 Trików SQL-a (https://zrozumsql.pl).

Nagrywałem kursu ZrozumSQL i przygotowywałem stronę sprzedażową + cały system do obsługi kursu.

Błąd polegał na tym, że tak naprawdę w tym momencie ten cel jest dla mnie najważniejszy i to na nim powinienem się skupić, a tak się nie stało. Uważam się za osobę produktywną, takie błędy nie powinny mi się zdarzać, wiem, że wynika to trochę z wychodzenia poza strefę komfortu, ale tak czy inaczej robota powinna zostać zrobiona a nie została. Do poprawy w Grudniu.

Zadanie 8: Prezentacje

✅ 1) Prezentacja GE: Cele + Nawyki

ℹ️ 2) Prezentacja GE: SQL W 60 min

Jeżeli masz z czymś spore doświadczenie to przekazanie tej wiedzy innym jest czystą przyjemnością. Tak było w przypadku prezentacji w firmie dla której pracuję GE, nt. Celów i Nawyków.

W planach była jeszcze jedna prezentacja z kolejnego mojego “konika”, SQL. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie doszła do skutku. Mam nadzieję, że uda się ją przedstawić w Grudniu.

Zadanie 9: Finansowy Ninja

✅ X oszczędzone

Done.

Zadanie 10: Religioznawca

✅ Mity Greckie i Rzymskie

Mity Greckie i Rzymskie done. Na Grudzień w planach Mitologia Celtycka od Marie-Louise Sjoestedt.

Zadanie 11: Biznesmen

Sprzedaż kursu.

Nie uruchomiłem, sprzedaży w Listopadzie, i to jest błąd związany z celem 7. Im dłużej zwlekam tym więcej tracę i nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Walczę o Grudzień,

Zadanie 12: Firma i Ludzie

ℹ️ Nie zaplanowałem nic do zrealizowanie w tym zadaniu na Listopad.

Zadanie 13: Lokalny Patriota

✅ Zamek Pieskowa Skała

Byliśmy Zamek + Maczuga Herkulesa. Bardzo fajne miejsce, piękny zamek przynajmniej z zewnątrz i tarasu widokowego. Wrócimy jeszcze pewnie już w nowym roku, jako że nie udało nam się wejść do środka.

Zadanie 14: Rentier

ℹ️ Po wynajęciu mieszkania, na razie nie mam nic do zrealizowania,

Zadanie 15: Dobro Powraca

✅ Przelałem 1% wypłaty na cele dobroczynne

Done.

Zadanie 16: Wdzięczność

✅ 1) Prowadzenie dziennika systematyczne.

✅ 2) Medytacja

I to dopiero jest sukces. Wpleść 2 nawyki nad którymi pracowałem cały rok, a które zwykle się nie udawały, z takim sukcesem w Listopadzie, niesamowite.

Z medytacją zacząłem od 5 minut, wykluczając poprzednie trzymanie się za wszelką cenę 15 min. Teraz po ponad 30 dniach czas to 10 min i widzę całkiem zadowalające efekty. Zobaczymy co czas przyniesie.

Zadanie 17: Korona Ultramaratonów

❌ Trening Trail x3

Takich treningów w terenie zrobiłem 2 z czego w zasadzie tylko 1 był naprawdę konkretny - 23 km w Lasku Wolskim w ramach Grand Prix Biegów Górskich.

Zadanie 18: Rodzice

✅ X oszczędności

Oszczędzone.

Zadanie 19: Rytuały

✅ Pobudka ~ 5:30

Mamy to, pobudka ~5:30, teraz tylko tego nie spieszyć. Ilość rzeczy które zrobiłem pomiędzy 5:30 - 7:00 przez ostatni miesiąc, jest ogromna. Przyznam się, że wierzyłem że tak można ale i tak się tego nie spodziewałem.

Zadanie 20: Przyjaciele

✅ Urodziny

Urodziny done, trochę w szalonym tempie z małymi niespodziankami. Bardzo się cieszę, że mogłem się spotkać z bliskimi osobami nawet na chwilę.

 

Dzięki,
Krzysiek