Podsumowanie Marzec 2020

Cześć!

Dawno tutaj nie pisałem, przyjemnie jest do tego wrócić. Sytuacja na świecie nieciekawa niestety, ale wierzę, że Ty i Twoi bliscy trzymacie się zdrowo!

Wirus wirusem, rok leci dalej - Marzec za nami więc przydałoby się co nieco podsumować.

Zacznę o zdradzenia Ci małego sekretu (o którym być może już wiesz :)) na blogu nie ma podsumowania Lutego 2020 … dramat … Nie ma, Luty przeleciał między palcami, nie wiele zrealizowałem i szczerze nawet mi się nie chciało siadać do pisania. Nie będzie nadrabiania, rachunku sumienia etc. Czas nie stoi w miejscu, fakt w Lutym “odpoczywałem” ale to już za mną (mam nadzieję), zaczniemy o zmian w celach i planach.

Religioznawca i Korona Ultramaratonów z tych dwóch celów rezygnuję na ten moment.

Religioznawca, osiągnąłem 2 poziom tj. przeczytałem Stary i Nowy Testament (poziom 1) oraz przeczytałem religie dawne - mitologie greckie / nordyckie / słowiańskie / celtyckie (poziom 2).

Przede mną stoi Koran, który jest elementem Poziomu 3 (Islam i religie dalekiego wschodu) ale na razie będzie zbierał kurz. Dlaczego? Ciężko w sumie odpowiedzieć na to pytanie w jakiejś zwięzłej formie. Im dłużej myślę nad tym zadaniem, tym dłużej zastanawiam się co chciałem sobie udowodnić, co chciałem znaleźć?

Wiara w teorii rzecz 0 / 1 (albo wierzysz albo nie wierzysz) ale dla gościa który ciągle analizuje, rzecz totalnie poza zasięgiem poznawczym. Jak w prosty sposób wyjaśnić zbliżone elementy różnych wierzeń (abstrahując od oczywistego mieszania kultur, podbojów, itd.). Podobieństwa i różnice, czy jest religia gorsza i lepsza? Mógłbym mnożyć podobne pytania, tylko po co … Wymyśliłem to zadanie, żeby pomóc sobie w szukaniu sensu, a co jak go w ogóle nie ma?

Zostałem wychowany w wierze katolickiej, czy to dobrze? Może lepiej by było przejść na islam? No cóż nie mam odpowiedzi na to i wiele innych pytań. Raczej nigdy nie będę “książkowym” przykładem chrześcijanina, ale to nie znaczy, że nie mogę starać się być “dobrym człowiekiem” - dociekliwy zapyta co to znaczy być dobrym człowiek …

Realizując to zadanie utwierdziłem się w jednej rzeczy, wiara jest jednym z filarów naszego życia (wiara w Boga, karmę, czy w fakt że kosmici porwali Elvisa). Nie chcesz nie musisz nad nim “pracować”, decyzja jest zawsze Twoja ale czy jest świadoma?

Korona Ultramaratonów tak to jest ciekawy temat, miałem okazję biegać i po twardej nawierzchni i w terenie. Te drugie biegi wolę zdecydowanie bardziej, dlatego tworząc to zadanie, budowałem je głównie z myślą o długodystansowych biegach w terenie. To co się stało, że się zesrało Krzyśku? W pogoni za realizacją celu bardziej skupiałem się na odhaczaniu kolejnych biegów zamiast na radości, którą sam bieg powinien sprawiać. Jako że słabo przygotowywałem się do samych zawodów to i miejsca były bliżej końca stawki. I tak zamiast cieszyć się biegania, dołowałem się faktem, że “znowu mi nie poszło”. Eureka … nie ćwiczysz to nie poszło durniu :)

Zamiast wpędzać się w kolejne biegi, podwyższać poprzeczkę tylko po to, żeby być w ogonie ale zaliczyć bieg, zdecydowałem na powrót do korzeni. Chcę wrócić do regularnego biegania, na nowo odnaleźć w tym przyjemność i kiedyś ewentualnie wrócić do tematu ultramaratonów.

  To tyle tytułem podsumowania tego co poszło do “archiwum” poniżej zapraszam Cię (tyle już przeczytane to teraz przysłowiowa “wiśniówka na torcie) do podsumowania pozostałych zadań, które realizowałem w marcu.


Zadanie 1: Dobry Mąż

Cel:

✅ 1) 4 wieczory spędzone razem

✅ 2) Randka

Przy dwójce dzieci (w tym jednym 4 miesięcznym), grasującym za drzwiami wirusie “wieczory spędzone razem” sprowadzają się raczej do wspólnego nadrabiania zaległości kinowych. Nie ma tego złego, początkiem marca (jeszcze przed “kwarantanną”) wyskoczyliśmy na miasto na kolację co dosyć ważne, bez dzieci, więc są pozytywy.

Zadanie 2: Dobry Ojciec

✅ 1) Czytanie Wieczorem

✅ 2) Nauka Litery i Cyfry

Tutaj fajnie, lubię spędzać czas z Młodą.

Zadanie 3: Budowniczy

✅ Tynkowanie ścian piwnica

Plan zakładał tylko tynkowanie ścian, ale czas i fakt #zostańwdomu pozwolił na zrobienie wszystkich prac w piwnicy. Tynkowanie, wylewki, malowanie, panele i sprzątanie. Z częścią prac pomógł mi Teść także robota poszła szybko i sprawnie!

Zadanie 4: Codzienne Treningi

❌ 31 dni pracy nad nawykiem

Codzienne ćwiczenia poszły kiepsko, duża nieregularność.

Zadanie 5: Książka

ℹ️ Od Kwietnia wracam do tego zadania. Nie w formie rzeczy najważniejszej, ale jako element codziennego ćwiczenia pisania, zobaczymy co z tego wyniknie.

Zadanie 6: Living Proof

❌ 1) Podsumowanie Luty

❌ 2) Mailing

Podsumowania Lutego brak, mailing dla osób zapisanych na newsletter Blog.KrzystofBury nie wyszedł.

Zadanie 7: Data Literacy

ℹ️ 1) Praca nad kursem

❌ 2) Youtube Video

Praca nad kursem powoli posuwa się do przodu. Pozostałe wątki YouTube / Podcast nieruszone.

Zadanie 8: Finansowy Ninja

✅ X oszczędzone

Done.

Zadanie 9: Biznesmen

❌ Sprzedaż kursu.

Pracuję nad kursem, sprzedaż stoi.

Zadanie 10: Firma i Ludzie

ℹ️ Nie zaplanowałem nic do zrealizowanie w tym zadaniu na Marzec.

Zadanie 11: Lokalny Patriota

ℹ️ Wiesz jak jest #zostańwdomu, na ten moment temat stoi.

Zadanie 12: Rentier

ℹ️ Na razie nie mam nic do zrealizowania.

Zadanie 13: Level Expert (Strengths Finder)

❌ W dzienniku notowałem co zrealizowałem w 5 filarach (Rodzina, Zdrowe, Duchowość, Sport i Praca)

Wszystko co związane z nawykami buduję od nowa, podobnie jest z tym zadaniem. Systematyczność w kratkę.

Zadanie 14: Dobro Powraca

✅ Przelałem 1,5% wypłaty na cele dobroczynne

Done.

Zadanie 15: Wdzięczność

❌ 1) Prowadzenie dziennika systematyczne.

❌ 2) Medytacja

Wszystko co związane z nawykami buduję od nowa, podobnie jest z tym zadaniem. Systematyczność w kratkę. 

Zadanie 16: Rodzice

✅ X oszczędności

Oszczędzone.

Zadanie 17: Rytuały

❌ Pobudka ~ 5:30

Wszystko co związane z nawykami buduję od nowa, podobnie jest z tym zadaniem. Systematyczność w kratkę.

Zadanie 18: Przyjaciele

ℹ️ Propozycja wyjazdu + czas i miejsce

Temat jest do łyknięcia w tym roku, ale narazie #zostańwdomu.

Biedy nie ma, szaleństwa zresztą też nie :) Najważniejsze, że prace budowlane praktycznie dobiegają końca, teraz czas się skupiać na rzeczach ważniejszych.

Dzięki i trzymaj się ciepło i zdrowo!
Krzysiek

 

Zdjęcie do nagłówka: https://www.pexels.com/photo/apartment-bed-carpet-chair-269141/